Asp.NET MVC JQuery DataTable Grid Kullanımı

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda Asp.NET MVC projelerimizde verilerimizi hızlıca listeleyebileceğimiz, arama yapacağımız ve sıralayabileceğimiz basit ama hızlı bir çözüm olan JQuery Datatables kullanımını inceleyeceğiz. Öncelikle yeni bir Asp.NET MVC projesi açarak Northwind veritabanına bağlantı sağladık. Modelimizi oluşturduktan sonra veritabanımızdaki Satışlar tablomuzdaki verilerimizi HomeController içerisindeki Index action ile listeledik. sonrasında Nuget üzerinden JQuery Datatables projemize dahil ettik. Layout içerisine referanslarımızı ekleyerek index.cshtml dosamız içerisinde ilgili tablomuz için DataTabel fonksiyonumuzu tetikledik. Son olarak ise Datatable için Türkçe dil desteğini nasıl etkinleştireceğimizi inceleyerek videomuzu sonlandırdık.
İyi seyiler ve öğrenmeler dilerim.

#aspmvcnet #mvc #jquery #datatable #jquerydatatables


3D Studio Max ile Kül Tablası Modelleme [Video]


Bu video dersimizde 3D studio Max 2010 Design programı ile basit bir şekilde kül tblası modellemeyi anlatmaya çalıştım.Burada  programın genel kullanımından ve Boelan özelliğini kullanımından metaryal editörden objeye kaplama atama gösterilmiş ve standart ayarda render alınmıştır.Umarım faydalı bir video olur.
Devamı için başlığa tıklayınız.


Yan tarafta gördüğünüz resimde en son render resmimizdir.

Bu Çalışmamızın 3 ds max çalışma dosyasını indirme linkimizden bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.Link: http://hotfile.com/dl/85697412/736cc4b/KulTablas3dsMaxDosyasi.rar.html

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri