Asp.NET MVC JQuery DataTable Grid Kullanımı

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda Asp.NET MVC projelerimizde verilerimizi hızlıca listeleyebileceğimiz, arama yapacağımız ve sıralayabileceğimiz basit ama hızlı bir çözüm olan JQuery Datatables kullanımını inceleyeceğiz. Öncelikle yeni bir Asp.NET MVC projesi açarak Northwind veritabanına bağlantı sağladık. Modelimizi oluşturduktan sonra veritabanımızdaki Satışlar tablomuzdaki verilerimizi HomeController içerisindeki Index action ile listeledik. sonrasında Nuget üzerinden JQuery Datatables projemize dahil ettik. Layout içerisine referanslarımızı ekleyerek index.cshtml dosamız içerisinde ilgili tablomuz için DataTabel fonksiyonumuzu tetikledik. Son olarak ise Datatable için Türkçe dil desteğini nasıl etkinleştireceğimizi inceleyerek videomuzu sonlandırdık.
İyi seyiler ve öğrenmeler dilerim.

#aspmvcnet #mvc #jquery #datatable #jquerydatatables


Dilediğiniz bilgisayarı Teknosa'dan 1.000 TL indirimle alın!

Size en yakın Vodafone Cep Merkezi'ne veya size en yakın seçilmiş Teknosa mağazalarından birine gelin, Teknosa'ya özel 1GB veya 5GB internet paketine 24 ay abone olun, tüm bilgisayarlarda geçerli 1.000 TL'lik Teknosa İndirim Çeki sizin olsun. Üstelik Vodafone Mobil Modem, yani Vodem'le birlikte!

31 Aralık'a kadar geçerli olan 1.000 TL'lik İndirim Çekinizle size en yakın seçilmiş Teknosa mağazalarından dilediğiniz desktop, notebook ya da netbook'a süper indirimli sahip olun, 3G kapsama alanındaki her yerden süper hızlı mobil internet farkını Vodafone'la yaşayın! 


Kampanya kapsamında temin edilen K3765 Vodem cihazı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
Ücretlendirme
Esaslar
Teknosa İndirim Çeki Kullanım Koşulları
Seçilmiş Teknosa Mağazaları

 
1 GB'lık paket fiyatı 65 TL, 5 GB'lık paket fiyatı 75 TL'dir. Paket fiyatlarına KDV (%18) ve ÖİV (%5) dahildir.

İnternetim hep yanımda olsun diyenlere,Vodafone Mobil Modemler kontratsız, formalitesiz sadece 99 TL. Yanında 3 ay boyunca her ay 1 GB internet kullanımı hediye. Üstelik World'e özel peşin fiyatına 6 taksit fırsatıyla...

*Vodafone Aboneleri kampanya kapsamında ilk 12 aylık taahhüt tutarını anlaşmalı bankaların (Yapı ve Kredi Bankası, Garanti Bankası ve Akbank) kredi kartları ile ödeyeceklerdir; 13. fatura dönemi itibariyle aylık taahhüt tutarı abonenin faturasına yansıyacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri