Asp.NET MVC JQuery DataTable Grid Kullanımı

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda Asp.NET MVC projelerimizde verilerimizi hızlıca listeleyebileceğimiz, arama yapacağımız ve sıralayabileceğimiz basit ama hızlı bir çözüm olan JQuery Datatables kullanımını inceleyeceğiz. Öncelikle yeni bir Asp.NET MVC projesi açarak Northwind veritabanına bağlantı sağladık. Modelimizi oluşturduktan sonra veritabanımızdaki Satışlar tablomuzdaki verilerimizi HomeController içerisindeki Index action ile listeledik. sonrasında Nuget üzerinden JQuery Datatables projemize dahil ettik. Layout içerisine referanslarımızı ekleyerek index.cshtml dosamız içerisinde ilgili tablomuz için DataTabel fonksiyonumuzu tetikledik. Son olarak ise Datatable için Türkçe dil desteğini nasıl etkinleştireceğimizi inceleyerek videomuzu sonlandırdık.
İyi seyiler ve öğrenmeler dilerim.

#aspmvcnet #mvc #jquery #datatable #jquerydatatables


Facebook'un yeni özellikleri internete sızdı !


'Memories' özelliği hesabınızın bir tür zaman çizelgesini oluşturuyor
Facebook çalışanlarından biri paniğe kapılmış olacak ki, sitenin yeni görünümüyle ilgili bazı prototiplerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Techcrunch'ın raporuna göre Facebook Sayfalarında bazı görsel düzenlemeler yapılmış ve yeni profil tasarımına daha uyumlu bir hale getirilmiş. Facebook Soruları da Sayfalar ile daha entegre bir hale getirilerek Sayfa yöneticilerinin birden çok sayfa arasında geçiş yapmasına olanak sağlanmış.

Facebook, kullanıcıların tüm verilerini bilgisayarına indirmesine zaten izin veriyor. Ancak Mashable'ın ortaya çıkardığı "Memories" ekran görüntülerine bakarsak bu özellik kullanıcının Facebook geçmişi, yılda kaç durum paylaşımında bulunduğu, kaç arkadaş eklediği gibi bilgiler ile bir zaman çizelgesi oluşturuyor ve biraz daha farklı.

Facebook ise konu hakkında şu açıklamayı yaptı: "Kısa bir süre için bazı dahili prototipler yanlışlıkla dış dünyaya açıldı. Bu nedenle siteyi bir kaç dakika kapatmak zorunda kaldık. verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı üzgünüz."

Kaynak : http://www.chip.com.tr/konu/facebook-un-yeni-ozellikleri-internete-sizdi_24148.html

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri