Asp.NET MVC JQuery DataTable Grid Kullanımı

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda Asp.NET MVC projelerimizde verilerimizi hızlıca listeleyebileceğimiz, arama yapacağımız ve sıralayabileceğimiz basit ama hızlı bir çözüm olan JQuery Datatables kullanımını inceleyeceğiz. Öncelikle yeni bir Asp.NET MVC projesi açarak Northwind veritabanına bağlantı sağladık. Modelimizi oluşturduktan sonra veritabanımızdaki Satışlar tablomuzdaki verilerimizi HomeController içerisindeki Index action ile listeledik. sonrasında Nuget üzerinden JQuery Datatables projemize dahil ettik. Layout içerisine referanslarımızı ekleyerek index.cshtml dosamız içerisinde ilgili tablomuz için DataTabel fonksiyonumuzu tetikledik. Son olarak ise Datatable için Türkçe dil desteğini nasıl etkinleştireceğimizi inceleyerek videomuzu sonlandırdık.
İyi seyiler ve öğrenmeler dilerim.

#aspmvcnet #mvc #jquery #datatable #jquerydatatables


Geleceği gören eklenti !..


Geleceği gören eklenti!

Yeni sayfayı açmadan önce yükleyen, adeta geleceği gören Firefox eklentisiyle tanışmaya hazır olun!
Kullanıcıların tarayıcılardan en büyük beklentileri arasında daha hızlı sörf her zaman için ön sıralarda yer alıyor. Bu beklentiyi karşılamak için tüm tarayıcılar daima hız konusunda kendilerini geliştirmek için uğraşıyorlar. Örneğin Firefox o anda açık olan bir web sitesinin içeriğinde bulunan bağlantıları takip edip, önceden yükleyerek bağlantıya tıkladığınız durumda sayfanın son derece hızlı açılmasını sağlayabiliyor. Ama tarayıcıların hızı konusunda eklentilere de büyük görev düşüyor. Mozilla tarafından geliştirilen Instant Preview 2 ise bu görevi en başarılı şekilde gerçekleşen eklentilerden biri.

 
Instant Preview 2′nin hız anlamında iki önemli özelliği var. Bunlardan ilki IP2 üzerinden yaptığınız aramalarda size önerilen sonuçların anında yüklenmeye başlıyor olması. Bu sayede siz önerilen seçeneğe tıkladığınızda sayfa zaten yüklenmiş oluyor. İkinci özelliği ise daha önce ziyaret ettiğiniz sayfaları aklında tutan IP2′nin aramalarınızla eşleşen bu sayfaları size ufak resmi ile hatırlatması. Bu sayede de eklenti karar verme konusunda size hız kazandırıyor.
Mozilla’nın Prospector adını verdiği çalışmaların bir ürünü olan Instant Preview 2′yi şu adresten indirebilirsiniz.
Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri