Asp.NET MVC JQuery DataTable Grid Kullanımı

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda Asp.NET MVC projelerimizde verilerimizi hızlıca listeleyebileceğimiz, arama yapacağımız ve sıralayabileceğimiz basit ama hızlı bir çözüm olan JQuery Datatables kullanımını inceleyeceğiz. Öncelikle yeni bir Asp.NET MVC projesi açarak Northwind veritabanına bağlantı sağladık. Modelimizi oluşturduktan sonra veritabanımızdaki Satışlar tablomuzdaki verilerimizi HomeController içerisindeki Index action ile listeledik. sonrasında Nuget üzerinden JQuery Datatables projemize dahil ettik. Layout içerisine referanslarımızı ekleyerek index.cshtml dosamız içerisinde ilgili tablomuz için DataTabel fonksiyonumuzu tetikledik. Son olarak ise Datatable için Türkçe dil desteğini nasıl etkinleştireceğimizi inceleyerek videomuzu sonlandırdık.
İyi seyiler ve öğrenmeler dilerim.

#aspmvcnet #mvc #jquery #datatable #jquerydatatables


Samsung Omnia 7 İnceleme !...

CHIP Online, Samsung'un Windows Phone 7 bombası Omnia 7'yi A'dan Z'ye inceledi...

Samsung, Omnia 7 ile Windows serisini devam ettiriyor. Piyasadaki en iyi Windows Phone 7 işletim sistemine sahip olan bu telefon, kamerası ve mükemmel ekranıyla dikkat çekiyor.


Samsung Omnia 7 İnceleme
Şık bir ekran
 
 

Bu konuda okuyacaklarınız:Telefonu açmamızla Omnia 7'nin büyüleyici erkanı gözümüze çarptı. Mükemmel AMOLED ekran, yazıları ve resimleri net ve estetik bir şekilde gözler önüne sunuyor. Bu özelliği ile Omnia 7 diğer WP7 telefonlarından ayrılıyor. Bunu tahmin etmek pek de zor değil, çünkü Microsoft katı prensipleriyle Windows Phone 7 işletim sisteminde belli standartlar oturtmuş durumda. 4 inçlik AMOLED ekrana sahip olan Samsung Omnia 7'de bu standartları iyi şekilde kullanıyor. Açık ortam ışığında yaptığımız ölçümlerde parlaklığı 343 cd/m² çıktı. Her ne kadar en iyi değerlere sahip olmasa da ortalamanın üstünde.

Samsung Omnia 7; üreticinin belirttiğine göre 123 x 64 x 12 milimetre ölçülerinde ve 139 gram ağırlığında. Her ne kadar ağırlığı az olmasa da mükemmel bir işçiliğe sahip. Elinizde hoş duran bu telefon, metal ve cam gibi materyallerle çok güzel uyum sağlıyor. Batarya testimizde iyi bir başarı sağlayan Omnia 7, tam çeken bir yerde tam parlaklıkla ve aynı zamanda internete bağlı olarak 5 saat konuşma süresine ulaştı. Hiç şarjı yokken şarjı tam doldurmak sadece 3 saat alıyor. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri