Asp.NET MVC JQuery DataTable Grid Kullanımı

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda Asp.NET MVC projelerimizde verilerimizi hızlıca listeleyebileceğimiz, arama yapacağımız ve sıralayabileceğimiz basit ama hızlı bir çözüm olan JQuery Datatables kullanımını inceleyeceğiz. Öncelikle yeni bir Asp.NET MVC projesi açarak Northwind veritabanına bağlantı sağladık. Modelimizi oluşturduktan sonra veritabanımızdaki Satışlar tablomuzdaki verilerimizi HomeController içerisindeki Index action ile listeledik. sonrasında Nuget üzerinden JQuery Datatables projemize dahil ettik. Layout içerisine referanslarımızı ekleyerek index.cshtml dosamız içerisinde ilgili tablomuz için DataTabel fonksiyonumuzu tetikledik. Son olarak ise Datatable için Türkçe dil desteğini nasıl etkinleştireceğimizi inceleyerek videomuzu sonlandırdık.
İyi seyiler ve öğrenmeler dilerim.

#aspmvcnet #mvc #jquery #datatable #jquerydatatables


Windows 8 hakkında bilmek istediğiniz her şey.

Windows 8 nasıl olacak? İşletim sistemiyle ilgili tüm bilinenleri bu makalemizde bir araya getirdik.

Resimlerle: Windows 8 ile ilgili tüm bildiklerimiz
 
Windows 8 hakkında bilmek istediğiniz her şey!
Windows 8'le ilgili tüm bilinenleri sizlerle paylaşıyoruz
 
 

Windows 8 hakkında bildiklerimiz hala tam değil ve bu bilgilerin çoğu resmi olmayan iş ilanları, söylenti ve HP'de çalışan bir mühendisin sızdırdığı slaytlara dayanıyor.

Bu slaytlarda teknik detaylardan daha çok pazarlama fikirleri mevcut ve Microsoft'un işletim sistemini daha popüler hale getirmek için Apple'ın izlediği yolu incelediği görülüyor.

Açılıştaki tartışma ise şu sözleri içeriyor: "Gerçek: şu anki fikirlerin tümünü gerçeğe dönüştürecek kadar zaman yok." Bu, Windows 8'in çıkış tarihinin çok da uzakda olmadığının bir göstergesi olabilir.

Windows 8'le ilgili bilmek istediğiniz baştan sona her şeyi, makalemizin devamında sizlerle paylaşıyoruz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri