MsSql Server “Kullanıcı kayıt iletişimini iptal etti (MS Visual Database Tools)” hatası

“Saving changes is not permitted. The changes you have made require the following tables to be dropped and re-created. You have either made changes to a table that  can’t be re-created or enable  the option Prevent saving changes that require the table to be re-created” gibi bir yazı ile aşağıdaki ekran gelecektir.    Bu hata ile karşılaşmamızın sebebi “mssql server 2008 r2″ nin bizi koruma amacıdır. Tablodaki kolonun değişken tipinin izinsiz bir şekilde değişmesini önlemektir.

MsSql server hatası

Sonrasında aşağıdaki gibi bir hata ile de karşılaşırız.(“Kullanıcı kayıt iletişimini iptal etti MS Visual Database Tools”)
Bu hataları önlemek için yapmamız gereken aşağıdaki resimdede görünen mssql server  menüsünden  görünen  “Tools” dan “options ” girip gereken ayarlamaları yapmaktır. Şimdi o ayarlara bakalım.
Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Desigers menüsünden “Table and Database Designers” tıkladığımızda sağda açılan menülerden “Prevent saving changes that require table re-creation” seçeneğinin yanındaki tick i kaldırmamız gerekmektedir. Bu şekilde karşılaştığımız hatalardan kurtulabiliriz.
ÖNEMLİ UYARI! Bu değişikleri yaparken dikkat etmeniz gereken tabloda verilerinizin olmamasıdır. Çünkü eğer verileriniz varsa ve veri tipini değiştirdiyseniz. Veride bozulma veya veri kaybetme ihtimaliniz yüksektir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Youtube Oynatma Listesi (Playlist) Toplu Video İndirme