Kayıtlar

Aralık, 2014 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Devexpress 14 Dinamik Haber Slider Yapımı (Veritabanı Etkileşimli)

Resim
Merhaba,
Bu yazımızda Devexpress'in daha önce kullanımını incelediğimiz Image Slider bileşeni ile bir önceki yazımızda HTML Editör bileşeni ile veritabaına kayıt etmiş olduğumuz verileri-resimleri Dinamik Haber Slider şeklinde nasıl gösterebileceğimizi incelediğimiz videomuzu sizlerle paylaşıyorum. Oldukça yaygın bir uygulama olan haber slider uygulaması, jquery slider uygulamaları ile yapılabildiği gibi devexpress eklentisinin image slider bileşeni ile oldukça kolay bir şekilde oluşturulabiliyor. Verilerimiz veritabanından çekerek haber slider uygulamamızı dinamik halde oluşturabiliyoruz.
Faydalı olmasını dilerim.

Konu ile ilgili videomuz aşağıdadır.Devexpress 14 HTML Editör Bileşeni (Veritabanı Kayıt Resim Yükleme Gride Verileri Çekme)

Resim
Merhaba,
Bu yazımızda Devexpress'in HTML Editör bileşeninin nasıl kullanılabileceğini inceledik. Editörün özelleştirilmesi ve editör içinde oluşturduğumuz yazı-resim-tablo gibi içeriklerin veritabanı ve sunucuya nasıl kayıt edildiğini inceledik. HTML Editörler daha çok web sitelerinin admin panellerinde yada kullanıcıdan zengin içerik (resim-tablo vs) istendiğinde kullanımına ihtiya duyulan editörlerdir. Bu manada devexpress'in editörü de son derece basit ve kullanışlı bir editördür.
Faydalı olmasını dilerim.

Konu ile ilgili videomuz aşağıdadır.


Devexpress 14 GridView Component Kullanımı-Select Insert Update Delete İşlemleri

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda Devexpress GridView componentini inceledik. Öncelikle bir local database ekleyip bu veritabanında deneme amaçlı bir tablo oluşturduk. Sonrasında GridView nesnemizin Select-Insert-Update-Delete işlemlerini gerçekleştireceğimiz butonlarını aktif ettik. Projemize bir SqlDatasource ekleyip veritabanımızdaki tablomuz üzerinden Select-İnsert-Update-Delete işlemlerimizi yapacağımız Sql cümlelerimizi Query Designer yardımı ile oluşturduk. Son olarak GridView nesnemizin Veri Kaynağını sayfamıza eklediğimiz SqlDataSource olarak belirttik ve testlerimiz yaparak veritabanı işlemlerimiz gerçekleşip gerçekleşmediğini gözlemledik.
Faydalı olmasını dilerim.


Devexpress 14 Image Zoom Component Kullanımı

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda devexpress componentlerinden image zoom kullanımını inceledik. Resimlerin üzerine gelince resmin büyük halini ve tıklayarak orjinal halini görebileceğimiz daha çok e-ticaret sitelerinde kullanılan bir bileşendir.
Faydalı olmasını dilerim.


Devexpress 14 Slider Component Kullanımı

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda devexpress componentlerinden image slider'ı nasıl kullanabileceğimizi ve özelleştirebileceğimizi inceledik. Faydalı olmasını dilerim.


Devexpress 14 File Manager Image Gallery Component Kullanarak Resim Galerisi Oluşturma

Resim
Merhaba,  Bu videomuzda devexpres'in File Manager ve Image Gallery componentlerini kullanarak basit şekilde dinamik bir resim galerisinin nasıl yapıldığını inceledik. Faydalı olmasını dilerim.


DevExpress 14 FileManager Bileşeninin Kullanımı-Türkçeleştirme

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda Devexpres eklentisinin FileManager bileşeninin nasıl kullanıldığını Türkçeleştirme işleminin nasıl yapıldığını konu edindik. Web sitelerimizde bulut tarzı bir uygulama yapma ihtiyacımız olursa kolayca kullanabileceğimiz bir bileşen olduğunu belirtmek isterim.
Faydalı olmasını dilerim.


Devexpress 14.1 Scheduler Zamanlayıcı-Etkinlik Takvimi-Ajanda Bileşeni Kullanımı ve Devexpress Türkçeleştirme

Resim
Devexpress 14.1 Scheduler (Zamanlayıcı) Etkinlik Takvimi-Ajanda Yapımı-Türkçeleştirme
Bu videoda devexpress controllerinden scheduler (zamanlayıcı) ile etkinlik takvimi yada ajanda gibi kullanabileceğimiz bir web site uygulaması yaptık. Devexpress template gallery kullanarak oluşturduğumuz web projemizde local database üzerine verilemizi nasıl kaydettiğimizi ve ajanda-etkinlik takvimi üzerinde nasıl gösterip güncelleme ve silme işlemlerini konu edindik. Bunun yanı sıra Devexpress kullanırken Türkçeleştirme işleminin nasıl yapılabileceğinden bahsettik. Faydalı olmasını dilerim.
Youtube Kanalım
http://www.youtube.com/channel/UCCk_o6WSQT3frBS2Brpp9cg