Asp.NET MVC JQuery DataTable Grid Kullanımı

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda Asp.NET MVC projelerimizde verilerimizi hızlıca listeleyebileceğimiz, arama yapacağımız ve sıralayabileceğimiz basit ama hızlı bir çözüm olan JQuery Datatables kullanımını inceleyeceğiz. Öncelikle yeni bir Asp.NET MVC projesi açarak Northwind veritabanına bağlantı sağladık. Modelimizi oluşturduktan sonra veritabanımızdaki Satışlar tablomuzdaki verilerimizi HomeController içerisindeki Index action ile listeledik. sonrasında Nuget üzerinden JQuery Datatables projemize dahil ettik. Layout içerisine referanslarımızı ekleyerek index.cshtml dosamız içerisinde ilgili tablomuz için DataTabel fonksiyonumuzu tetikledik. Son olarak ise Datatable için Türkçe dil desteğini nasıl etkinleştireceğimizi inceleyerek videomuzu sonlandırdık.
İyi seyiler ve öğrenmeler dilerim.

#aspmvcnet #mvc #jquery #datatable #jquerydatatables


SQL Server Management Studio Cannot Connect to Hatası

Merhaba,
Bilgisayarınıza Sql Server Management Studio kurdunuz Server Name bilgileriniz doğru ancak cannot connect to SERVERNAME\SQLEXPRESS hatasınız alıyorsunuz.Çözüm olarak başlat çalıştır (Windows+R) services.msc yazıp enter diyoruz ve servisler açıyoruz.


Sonrasında servislerden SQL Server Browser ı bulup üzerine tıklayıp Başlangıç Türünü Otomatik yapıyoruz. Soldaki menüden başlat diyoruz ve problemimiz giderilmiş oluyor. Bundan sonraki başlatmalarda otomatik olarak servis devreye girecektir. Kolay gelsin.
Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri