Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )


Merhaba,

Youtube kanalımda yayınlamış olduğum Asp.NET MVC ile Blog Sitesi Yapımı Eğitim Videolarını sizlerle paylaşacağım.

Videolar temel ve orta düzeyde olup kolay ve sade bir dille anlatmaya gayret ettim. Proje olarak Blog projesini baz alarak Asp.NET MVC ile nasıl proje geliştirebiliriz ve bu geliştirme esnasında bize yardımcı olacak kütüphaneleri ve diğer bileşenleri inceledik.

Projemizde MSSQL veritabanı ile blog veritabanımızı oluşturduk. Tablolar arasındaki ilişkileri Database Diagram yardımı ile oluşturarak altyapıyı hazırladık.

Sonrasında startbootstrap..com temin ettiğimiz Blog templates ve SB Admin templates ile bloğumuzun ön yüz ve admin paneli için tasarımlarını mvc mantığı içerisinde Layout sayfalarımızı hazırlayarak tamamladık.

Projemizde Entity Framework ORM ve Linq kullanarak veritabanı işlemlerimizi gerçekleştirdik.

Üye girişi yetkiye göre Admin Pabeline erişim, makalelere yorum yapma, makale yazma, kullanıcı profilleri, makale arama, resim yükleme, etiket ekleme, makale silme, kullanıcı yönetimleri ve rol yönetimler ve daha bir çok özelliği işlediğimiz eğitim videolarımızda sizler için iyi bir başlangıç olacağına inanıyorum.

İnternette bir çok eğitim videosu mevcut ancak ben bu tür videolar hazırlarken bir proje üzerinde baştan sona tam manasıyla tamamlayarak kesinti olmadan tamamlamaya dikkat ediyorum. Çünkü yarım kaldığında kişi öğrenimi orada bırakıp bir süre sonra öğrendiklerini unutabiliyor.

Umarım sizler için faydalı olur. Oynatma listesi linki ;

https://www.youtube.com/watch?v=YKEqtwUC3YE&list=PLtiQOnu1I5QwT5nsrxUNO2gSfk60fynla

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Üye Giriş Çıkış İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri