Başlangıç için SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nasıl Yapılır?

Merhaba,

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) için başlangıç düzeyde ne gibi çalışmalar yapabiliriz bunu inceleyeceğiz.

10 liradan başlayan fiyatlarla en kaliteli seo hizmetleri SadeceOn’da! Backlink paketlerinden seo paketlerine, tanıtım yazılarından seo uyumlu makalelere, backlink raporlama hizmetlerinden sözlüklerde ve forumlarda tanıtıma kadar ihtiyaç duyduğun tüm seo çalışmaları SadeceOn’da seni bekliyor! Sen de hemen SadeceOn’a gel ve hem kaliteli hem de uygun seo optimizasyonu fiyatları ile sitenin seo çalışmalarını profesyonellere bırak!

Öncelikle SEO nedir diye cevaplayacak olursak, aslında Arama Motoru Optimizasyonu açılımıyla kavram kendini çok net bir şekilde tanımlıyor.

Peki nedir bu SEO? Bunu arama motorları açısından düşündüğümüzde hedeflenen kelime ve kelime gruplarında üst sıralarda listelenmek olarak anlayabiliriz. Pazarlama açısından konuya baktığımızda ise ürün veya hizmetlerimizi daha çok ilgili kitleye ulaştırmak olarak düşünebiliriz. Bir diğer açıdan bakacak olursak web ortamındaki dijital izimiz ve itibarımızı yönetebileceğimiz uygulamalar bütünüdür de diyebiliriz.Başlangıç düzeyde SEO çalışmalarımızı yapmak için temel olarak nelere dikkat etmemiz gerektiğine bakacak olursak;

İlk olarak sitemiz için temel oluşturan meta etiketlerinin nasıl oluşturacağımıza ve kullanımlarına bakmak için, Google'ın tavsive ettiği kullanımlar için yine Google'ın Yardım Forumundan Faydalanabiliriz.

https://support.google.com/webmasters/answer/79812?hl=tr

Buradaki kullanımlar ve açıklamalar sayesinde sitemiz için temel teşkil eden meta etiket yapılarını uygulayıp arama sonuçlarına yardımcı olabiliriz.
Buraya kadar site için genel manada SEO için yapılması gerekenlere başlangıç düzeyde değindik. Ek olarak yine temel teşkil etmesi açısından içerik girişlerinde de dikkat etmemiz gereken bazı kurallardan bahsetmek istiyorum.

Örneğin;
Bir makale eklediğimizi varsayalım. Takdir edersinizki makalemiz ile başlığı birbirini tamamlar nitelikte olmalıdır. Seçeceğimiz fotoğraf ve bu fotoğrafa ait alt  etiketler makale içeriğimiz ile uyumlu olmalıdır. Yine makale etiketlerimiz yani anahtar kelimelerimiz konuyu iyi ve net açıklar biçimde olmalıdır. Dolayısı ile anlatılmak istenen ile aranan arasında doğal bir etkileşim kurulmuş olacaktır.Son olarak Arama Motoru Optimizasyonu için söyleyebileceğim, çalışmalarımızın doğal ve kullanıcı taraflı olmasıdır. Yani içeriğimiz veya sitemiz kullanıcı için bir çözüm sunmalı ki yaptığımız çalışmaların bir devamlılığı olsun. Çeşitli yöntemlerle hit alabilirsiniz ancak kullanıcı için değerli bir içerik sunmadığınızda bunun devamlılığı yoktur. Bu yüzden içerik her zaman için kaliteli olmalıdır.Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Youtube Oynatma Listesi (Playlist) Toplu Video İndirme