Facebook Haber Kaynağı Güncellendi


Facebook Haber Kaynağı, bildiğiniz gibi zaman zaman değişen algoritmalarla kullanıcılara gösteriliyor. Bugün duyurulan güncelleme ile beraber, insanlara önemsedikleri kişilerle daha fazla etkileşim fırsatı sunabilmek için Haber Kaynağı sıralaması değişti.

Bugüne kadar bir gönderinin ne kadar fazla kişiye gösterileceği ya da ne kadar üstte çıkacağı gönderinin etkileşimine göre belirleniyordu. Yani çok beğeni, paylaşım ve yorum alan gönderiler otomatik olarak daha fazla insana ulaştırılıyordu. Değişen algoritma ile birlikte, arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz içerikler tahmin edilip etkileşimden bağımsız olarak ilgili kişilere gösterilecek. Ayrıca canlı yayınların da diğer gönderi türlerine göre daha fazla öne çıkarılacağını ve üstte görüneceği belirtelim.
Bu arada takip edilen sayfalar, yine başta görülmeye devam edecek. Ancak bunun için haber kaynağı tercihlerindeki “Başta Gör” seçeneğinin aktif edilmesi oldukça önemliİlgili değiiklikle alakalı Mark Zuckerberg‘ün blog gönderisini buradan okuyabilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Youtube Oynatma Listesi (Playlist) Toplu Video İndirme