Asp.NET MVC JQuery DataTable Grid Kullanımı

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda Asp.NET MVC projelerimizde verilerimizi hızlıca listeleyebileceğimiz, arama yapacağımız ve sıralayabileceğimiz basit ama hızlı bir çözüm olan JQuery Datatables kullanımını inceleyeceğiz. Öncelikle yeni bir Asp.NET MVC projesi açarak Northwind veritabanına bağlantı sağladık. Modelimizi oluşturduktan sonra veritabanımızdaki Satışlar tablomuzdaki verilerimizi HomeController içerisindeki Index action ile listeledik. sonrasında Nuget üzerinden JQuery Datatables projemize dahil ettik. Layout içerisine referanslarımızı ekleyerek index.cshtml dosamız içerisinde ilgili tablomuz için DataTabel fonksiyonumuzu tetikledik. Son olarak ise Datatable için Türkçe dil desteğini nasıl etkinleştireceğimizi inceleyerek videomuzu sonlandırdık.
İyi seyiler ve öğrenmeler dilerim.

#aspmvcnet #mvc #jquery #datatable #jquerydatatables


Google Search Console Yenileniyor!

Search Console Yenileniyor.


Google Search Console yenilenen arayüzü ile kullanıcılara sunulmaya başlanacak. Başarılı geçen testler sonrasında tüm kullanıcılara sunulacak olan search console sadeleştiriliş ve gelişmiş raporlamalar ile kullanıcılara maximum verimlilik sunmayı amaçlıyor.Yeni arayüz ile birlikte Arama Trafiği Raporu daha detaylı olarak sunulmaya başlanacaktır. Site sahiplerinin trafik ile ilgili verilerini daha anlamlı hale getirmektedir.Güncellenmiş Dizin Kapsamı Durumu raporu, web sitenizdeki URL’lerin indekslenmesine ilişkin fikirler edinmenizi sağlar. Dizine eklenen URL’lerin, potansiyel sorunlarla ilgili uyarıların ve Google’ın bazı URL’leri dizine eklenememesinin nedenlerini doğru bir şekilde gösterir. Yeni sorunlar tespit edildiğinde sizi uyaran ve düzeltmelerini izlemenize yardımcı olan yeni sorun izleme fonksiyonu üzerine kurgulanmıştır.
Yeni Search Console kullanıcılara sunulduktan sonra eski arayüz ile paralel olarak muhtemelen 1 yıl kadar birlikte kullanılabilecek. Sorunsuz geçiş sağlandığında yeni arayüz ile yola devam edileceği belirtilmektedir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri