Asp.NET MVC JQuery DataTable Grid Kullanımı

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda Asp.NET MVC projelerimizde verilerimizi hızlıca listeleyebileceğimiz, arama yapacağımız ve sıralayabileceğimiz basit ama hızlı bir çözüm olan JQuery Datatables kullanımını inceleyeceğiz. Öncelikle yeni bir Asp.NET MVC projesi açarak Northwind veritabanına bağlantı sağladık. Modelimizi oluşturduktan sonra veritabanımızdaki Satışlar tablomuzdaki verilerimizi HomeController içerisindeki Index action ile listeledik. sonrasında Nuget üzerinden JQuery Datatables projemize dahil ettik. Layout içerisine referanslarımızı ekleyerek index.cshtml dosamız içerisinde ilgili tablomuz için DataTabel fonksiyonumuzu tetikledik. Son olarak ise Datatable için Türkçe dil desteğini nasıl etkinleştireceğimizi inceleyerek videomuzu sonlandırdık.
İyi seyiler ve öğrenmeler dilerim.

#aspmvcnet #mvc #jquery #datatable #jquerydatatables


Google Site Kayıt İşlemleriMerhaba,

Dünya genelinde arama motoru olarak en fazla kullanılan google.com için web sitemizi tanıtmak, kayıt yaptırmak için neler yapmamız gerekiyor bunlara değineceğiz.

Eklemek istediğimiz site adresi ve siteyi tanımlayan anahtar kelime yada kelime grupları ile sitemizi ekleme işlemini sağlayabiliriz.

İlk olarak google'da "Google Site Kayıt" olarak aratarak veya Link tıklayarak site kaydı yapabileceğimiz kayıt formuna erişebiliriz.


URL kısmına sitemizin adresi, Yorumlar kısmına ise sitemizi aramalarda bulunabilir hale getirecek anahtar kelimeleri ekleyerek site kaydımızı gerçekleştirebiliriz.

Diğer detaylara sayfa ierisindeki bilgilerden ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri