Asp.NET MVC JQuery DataTable Grid Kullanımı

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda Asp.NET MVC projelerimizde verilerimizi hızlıca listeleyebileceğimiz, arama yapacağımız ve sıralayabileceğimiz basit ama hızlı bir çözüm olan JQuery Datatables kullanımını inceleyeceğiz. Öncelikle yeni bir Asp.NET MVC projesi açarak Northwind veritabanına bağlantı sağladık. Modelimizi oluşturduktan sonra veritabanımızdaki Satışlar tablomuzdaki verilerimizi HomeController içerisindeki Index action ile listeledik. sonrasında Nuget üzerinden JQuery Datatables projemize dahil ettik. Layout içerisine referanslarımızı ekleyerek index.cshtml dosamız içerisinde ilgili tablomuz için DataTabel fonksiyonumuzu tetikledik. Son olarak ise Datatable için Türkçe dil desteğini nasıl etkinleştireceğimizi inceleyerek videomuzu sonlandırdık.
İyi seyiler ve öğrenmeler dilerim.

#aspmvcnet #mvc #jquery #datatable #jquerydatatables


IEEE ODTÜ Hackathon BaşlıyorIEEE ODTÜ, ilk kez düzenleyecekleri etkinlikte 22-23-24 Ocak'ta ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde IEEE ODTÜ Hackathon'a ev sahipliği yapacak.

8 yıldır teknolojinin gelişmesi ve kullanımının artırılması için “Çünkü hayaller sınır tanımaz” mottosuyla çalışan ODTÜ’nün en büyük öğrenci topluluklarınından biri olan IEEE ODTÜ, bu yıl ilk kez düzenleyeceği programlama yarışması IEEE ODTÜ Hackathon ile teknolojinin gelişmesine katkı sağlamaya devam ediyor.22-23-24 Ocak tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek IEEE ODTÜ Hackathon,  farklı disiplinlerden (sanatçı,yazar,yazılımcı,esnaf,çiftçi…) insanları bir araya getirerek, 
yazılımcılara ve girişimcilere etkinlik sürecinde yeni fikirler aşılamayı, bunun yanında kısa workshop, sunum ve oyunlar düzenleyerek aynı anda eğlendirmeyi ve motivasyonlarını artırmayı amaçlıyor.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri