Asp.NET MVC JQuery DataTable Grid Kullanımı

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda Asp.NET MVC projelerimizde verilerimizi hızlıca listeleyebileceğimiz, arama yapacağımız ve sıralayabileceğimiz basit ama hızlı bir çözüm olan JQuery Datatables kullanımını inceleyeceğiz. Öncelikle yeni bir Asp.NET MVC projesi açarak Northwind veritabanına bağlantı sağladık. Modelimizi oluşturduktan sonra veritabanımızdaki Satışlar tablomuzdaki verilerimizi HomeController içerisindeki Index action ile listeledik. sonrasında Nuget üzerinden JQuery Datatables projemize dahil ettik. Layout içerisine referanslarımızı ekleyerek index.cshtml dosamız içerisinde ilgili tablomuz için DataTabel fonksiyonumuzu tetikledik. Son olarak ise Datatable için Türkçe dil desteğini nasıl etkinleştireceğimizi inceleyerek videomuzu sonlandırdık.
İyi seyiler ve öğrenmeler dilerim.

#aspmvcnet #mvc #jquery #datatable #jquerydatatables


İlham Kaynağı TED Konuşmaları - Türkçe

Merhabalar,
Bazen durup düşünmeye ihtiyaç duyduğumuzda hayatımıza yön veren fikirleri, bizimle aynı mihvalde düşünen insanları dinlemek en azından benzer düşünceleri taşıdığımız nsanalrın olduğunun farkına varmak çok güzel. Kimi zaman daha iyiye kimi zaman gülmeye, kimi zaman ataletimizi yenmeye yardımcı olabileceğini düşündüğüm en beğendiğim TED videolarını aşağıda sizlerle paylaşmak istedim.

  • Girişimci gençler yetiştirmek için İlkokula inilmeli: Erhan Erkut


Yürekler Eğitilebilmeli: Deniz Ülke Arıboğan


  • Ey İnsan, Sen Vicdanını Nerede Kaybettin? | Emin Çapa


Türk Hamamlarında Suyun Kaldırma Kuvveti Neden Yok? | Emin Çapa


  • Ya Yanlış Yere Tıklamışsak?: Serdar Kuzuloglu  • Ya Mağlubiyetin Günahını Alıyorsak? Aziz Kedi  • İşte Bu Herşeyi Açıklar: Deniz AlnıtemizBu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri