Türkiye'nin Teknolojik Kalkınma Hamlesi - Bilişim Vadisi

Türkiye'nin Dünya ile teknoloji rekabetinde elini kuvvetlendirecek, yeni nesil teknoloji girişimcilerinin-girişimlerinin ve şirketlerinin çıkacağı ülkemiz için önemli bir adım olan Bilişim Vadisi!

Şüphesiz küresel ekonomik sistem incelendiğinde teknoloji şirketlerinin üretmiş olduğu fikri ve sinai ürünlerin getirdiği katkı çok büyük. Yazılım, iot ve diğer sanayi 4.0 ürünlerinin şirketlerin ve ülkelerin gelişimine dünyadaki konumuna katkısı büyük. Teknoloji gelişimi ve bir ülkenin bu alandaki atılımları elbetteki hesaplı ve diğer ülkeler ile en azından yakın ilişki içerisinde olmalıdır.

Bir çok sektörü direkt olarak etkilen bir sektör olarak bilişim ve altında bir çok mühendislik dalını barındırması bu alanı özel kılmakta. Örneğin donanımın üretilmesi, buna robotik özelliklerin katılması, yapay zeka ve benzeri uygulamalar ile akıllandırılması sonrasında sağlık, eğitim, özel sektör, ulaşım, savunma gibi sektörlerde çığır açan değişimlere yol açması başlı başına bilişim sektörünü farklılaştırmaktadır.

tüm bu alanlarda uzmanlaşmak ve disiplinler arası ortak çalışmayı geçerli kılmak için Ülkemizin Teknoloji hamlesi Bilişim Vadisi hayata geçirilmiştir. Ülkemiz adına olumlu haberleri alacağımız bir teknoloji üssü olması dileğiyle...


Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Youtube Oynatma Listesi (Playlist) Toplu Video İndirme