Asp.NET MVC JQuery DataTable Grid Kullanımı

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda Asp.NET MVC projelerimizde verilerimizi hızlıca listeleyebileceğimiz, arama yapacağımız ve sıralayabileceğimiz basit ama hızlı bir çözüm olan JQuery Datatables kullanımını inceleyeceğiz. Öncelikle yeni bir Asp.NET MVC projesi açarak Northwind veritabanına bağlantı sağladık. Modelimizi oluşturduktan sonra veritabanımızdaki Satışlar tablomuzdaki verilerimizi HomeController içerisindeki Index action ile listeledik. sonrasında Nuget üzerinden JQuery Datatables projemize dahil ettik. Layout içerisine referanslarımızı ekleyerek index.cshtml dosamız içerisinde ilgili tablomuz için DataTabel fonksiyonumuzu tetikledik. Son olarak ise Datatable için Türkçe dil desteğini nasıl etkinleştireceğimizi inceleyerek videomuzu sonlandırdık.
İyi seyiler ve öğrenmeler dilerim.

#aspmvcnet #mvc #jquery #datatable #jquerydatatables


Güneş Paneli Fabrikası ile yerlilik Oranı ArtacakKurulacak olan yeni bir hücre fabrikası ile güneş panelleri yerlilik oranı yüzde 95 seviyelerine çıkarılacak. Güneş panelleri üretimine yönelik bu planlama ile tüketiciler panellere daha uygun fiyatlarla sahip olabilir.
Güneş panelleri üretiminde yerlilik planı

Enerji sektöründe dışa bağımlılığı ortadan kaldırmaya yönelik nükleer enerji planlamalarının konuşulduğu son günlerde, güneş enerjisine yönelik yeni bir planlama duyuruldu.

Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü (GÜNDER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Özaydın, güneş panellerine yerlilik oranına dikkat çekti. Şu andaülkemizde üretilen panellerin yüzde 45’inin yerli olduğunu belirten Özaydın, panel hücre fabrikası ile yüzde 70 ile 95 oranında yerli panel üretiminin sağlanacağını söyledi.

Yatırımın yapıldığı kamu arazisinin 49 yıl süreyle tahsisi yapılırken, istihdam garantisi şartıyla gerekirse bedelsiz devri yoluna da gidilebilecek. Kurulacak fabrika ve tesisler için altyapı desteği, kamu alım garantisi gibi desteklerden yararlanmak da mümkün olacak

Elektrik Mühendisleri Odası’nın 2017 yılı Kasım sonu verilerine göre ülkemizin 83.138 MW2lık kurulu gücünün 13,9 MW’ını güneş enerjisi oluşturuyor. Lisanssız kurulu güç ise 2.463 MW seviyesinde.

Bu verilere dayanarak güneş enerjisi potansiyeli yüksek bir ülke olmamıza rağmen kurulu güçte güneş enerjisinin yüzde 3 seviyesinde olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak : www.techinside.com

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri