Asp.NET MVC JQuery DataTable Grid Kullanımı

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda Asp.NET MVC projelerimizde verilerimizi hızlıca listeleyebileceğimiz, arama yapacağımız ve sıralayabileceğimiz basit ama hızlı bir çözüm olan JQuery Datatables kullanımını inceleyeceğiz. Öncelikle yeni bir Asp.NET MVC projesi açarak Northwind veritabanına bağlantı sağladık. Modelimizi oluşturduktan sonra veritabanımızdaki Satışlar tablomuzdaki verilerimizi HomeController içerisindeki Index action ile listeledik. sonrasında Nuget üzerinden JQuery Datatables projemize dahil ettik. Layout içerisine referanslarımızı ekleyerek index.cshtml dosamız içerisinde ilgili tablomuz için DataTabel fonksiyonumuzu tetikledik. Son olarak ise Datatable için Türkçe dil desteğini nasıl etkinleştireceğimizi inceleyerek videomuzu sonlandırdık.
İyi seyiler ve öğrenmeler dilerim.

#aspmvcnet #mvc #jquery #datatable #jquerydatatables


Dijital taşıma Akıllı Asansörler ile YapılıyorAkıllı asansör, iş merkezi, hastane, site şeklinde yapılarda akıllı bir hizmet sunacak. Akıllı asansör ile toplanan veriler analiz edilerek, teknik servislere bilgilendirme yapılacak.

Akıllı asansör veri toplayacak
Otis tarafınca piyasaya sürülen Otis One, insan taşıma sistemlerine önemli bir yenilik getiriyor.  Otis One, taşıma platformlarını izleme, önleyici bakımda bulunma ve hizmet sunma şeklinde görevleri yerine getirecek. Yeni platformlar ile asansörler birbirleri ile bağlantılı hale gelecek. Topladıkları verileri ana merkez olan teknik servis ile paylaşacaklar. Bu verilerin analiz edilmesi ile asansör için tahmini bakım takvimi oluşturulabilecek. Böylelikle uzaktan izleme, makine öğrenimi, bulut bilişim gibi birçok farklı teknoloji entegre şekilde kullanılacak.

Akıllı asansörlerin, işletmeler için maliyet avantajı sağlaması hedefleniyor. Bu sayede işletmeler, ne süre bakım yaptırmaları icap ettiğini net bir halde öğrenebilecek. Ayrıca ön bakımlar ile büyük arızların oluşmasının önüne de geçebilecek.

Otis, bu hizmetini asansörlerle sınırlamak istemiyor. Şirketin bir sonraki hedefinde yürüyen merdivenler, hareketli yürüyüş yolları benzer biçimde diğer enstrumanlar var.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri