Ana içeriğe atla

Drone’lara paraşüt takılacak

Şehirlerin ve kalabalık kitelerin üzerinde uçan drone’ların her an arıza yaparak düşme riski bulunuyor. Ağırlıkları kilolarcaya kadar çıkabilen kameralı drone’ların spor müsabakaları sırasında seyircilerin üzerinde dolaşması ise büyük risk yaratıyor. Daha önce ABD’de bir spor müsabakasında bozulan drone seyircilerin üzerine düşmüş, seyirci bir kadının boynu kırılmıştı. Kimse yaralanmasın Bu tür riskleri azaltmak için şimdi yerleşim yerlerinin üzerinde uçacak drone’lara paraşüt takılması gündemde. DJI bu konuda sertifika alan ilk drone üreticisi oldu ve kalabalıkları üzerinde uçması için güvenli bir drone üretti. Özel bir paraşüt sistemiyle donanan DJI Inspire 2 modeli drone, havadayken sorun yaşaması, hızlı irtifa kaybetmesi gibi durumlarda paraşüt hızla açılarak, ağır kütlenin insanların üzerine yüksek hızla düşmesini engelliyor.

İyzico Yeni Hizmeti İyziLink ile İhracatı Arttırıyor

Iyzico, geçtiğimiz aylarda dileyen her insanın internetten, sosyal medya platformlarından ticaret yapabilmesini sağlayan iyziLink’i tanıtmıştı. IyziLink, her yerden kolayca online ödeme alabilmenin önünü açan bir çözüm. IyziLink kullananlar, kolayca oluşturdukları ürün linklerini sosyal medya, pazar bölgeleri veya kısa mesajlar ile paylaşarak dijital ticaret yapabiliyor. Böylece internet sayfasına ya da teknik bir geliştirmeye ihtiyacınız kalmıyor.

Iyzico, iyziLink ile satışların büyük kısmı yurt dışından yapıldı!
IyziLink’i kullanan satıcıların satışlarının yüzde 47’si yurt dışına yapıldı. Yurt dışına maksimum satış yapılan ülkeler ABD, Almanya ve Fransa oldu. Bölge olarak bakılmış olduğunda, iyziLink üzerinden satılan ürünlerin yüzde 76’sının Avrupa ülkelerine gönderildiği görüldü.

Türkiye’de ise satışların yüzde 84’ü İstanbul dışındaki diğer illere yapıldı. Satıcıların büyük oranda İstanbul’da bulunan 31-45 yaş aralığındaki kişiler olduğu görüldü. İstanbul’dan sonra Bursa, İzmir ve Ankara geldi.

Mobil’de Euro ve Pound’la, Web’te Dolar’la satış yapıldı
E-ticarette alışveriş platformu olarak daha çok masaüstü bilgisayarlar tercih edilirken, iyziLink alışverişleri kullanıcılara sunulan kolaylık sebebiyle daha çok mobilden yapıldı. Yurt dışına satışlarda Euro ve Pound’da en çok mobil, Dolar’da ise en çok web tercih edildi. IyziLink ile en çok takı, motor sporları ve kişisel koruyucu ekipman satışı gerçekleşti.

IyziLink ile tamamen güvenli bir platformda Euro, Dolar, Sterlin ve Riyal başta olmak üzere 15 farklı para birimi ile dünyanın her yerinden farklı ödeme kabul edilebiliyor. Tüm bankaların kredi kartlarıyla çalışılabildiği şeklinde, müşteriler taksit imkânına da haiz olabiliyor. İptal, iade, harcama itirazları benzer biçimde konularda ustalaşmış ekip tarafından destek veriliyor.

KOBİ’lerin tahsilat problemlerine çözüm niteliği de taşıyan iyziLink ürünüyle firmalar anında ödeme alabiliyor. Bununla beraber bireysel satıcıların el yapımı ürünlerin satıldığı en büyük global pazaryerinden biri olan Etsy ile entegrasyonu sayesinde, site üzerinden satışa sunulan ürünler için iyziLink ile ödeme alınabiliyor.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Merhaba,

Youtube kanalımda yayınlamış olduğum Asp.NET MVC ile Blog Sitesi Yapımı Eğitim Videolarını sizlerle paylaşacağım.

Videolar temel ve orta düzeyde olup kolay ve sade bir dille anlatmaya gayret ettim. Proje olarak Blog projesini baz alarak Asp.NET MVC ile nasıl proje geliştirebiliriz ve bu geliştirme esnasında bize yardımcı olacak kütüphaneleri ve diğer bileşenleri inceledik.

Projemizde MSSQL veritabanı ile blog veritabanımızı oluşturduk. Tablolar arasındaki ilişkileri Database Diagram yardımı ile oluşturarak altyapıyı hazırladık.

Sonrasında startbootstrap..com temin ettiğimiz Blog templates ve SB Admin templates ile bloğumuzun ön yüz ve admin paneli için tasarımlarını mvc mantığı içerisinde Layout sayfalarımızı hazırlayarak tamamladık.

Projemizde Entity Framework ORM ve Linq kullanarak veritabanı işlemlerimizi gerçekleştirdik.

Üye girişi yetkiye göre Admin Pabeline erişim, makalelere yorum yapma, makale yazma, kullanıcı profilleri, makale arama, resim yükleme, etiket ekleme, m…

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri

Merhaba,
Bir önceki makalemizde asp.net mvc ile üye giriş çıkış işlemlerinin nasıl yapılabileceğini incelemiştik. Bu makalemizde de üyelerin şifrelerini mail doğrulama sistemi ile nasıl güncelleyebileceklerini inceleyeceğiz

İlk olarak giriş sayfamız altındaki Şifremi unuttum linki aracılığı ile eposta adresimize güvenlik kodu gönderimi sağlayacağımız adımı tamamlıyoruz.


Sifremiunuttum.cshtml sayfamızın html kodları aşağıdaki gibidir.
@{ ViewBag.Title = "SifremiUnuttum"; Layout = "~/Views/Shared/LayoutSite.cshtml"; } <div class="row"> <div class="col-md-4 col-sm-4 col-md-offset-4 col-sm-offset-4"> <section class="page-title"> <h1>Doğrulama Kodu Gönder</h1> @ViewBag.Uyari </section> <!--end page-title--> <section> <form class="form inputs-underline" method="post" action="/Giris/Sifrem…

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Merhabalar,

Bir çok projede işimize yarayacak olan resim yükleme ve boyutlandırma işlemlerini incelediğimiz videomuzu sizlerle paylaşıyorum.
Ayrıca bu videonun da içinde bulunduğu oynatma listesinden blog sitesi yapımını örnek aldığımız eğitim setimize ulaşabilirsiniz. Asp.NET MVC ile sıfırdan başlayarak herkesin anlayabileceği bir dil ile giriş ve orta seviye olarak görebileceğimiz bir video serisi oldu. Bu video serisi hakkında gerek mail gerekse video yorumları olarak çok geri dönüş aldım. Bazı noktalarda yine yorumlar ve mail aracılığı ile benimde atladığım noktaları arkadaşlardan öğrendim. Bu sayede iletişim kurarak beraber bilgi alışverişinde bulunduk.
Tabi video serisine başlamadan önce sizlere ufak tavsiyelerde bulunmam gerekirse bunları şu şekilde sıralayabiliriz.
Öncelikle c# bilginiz temel manada varsayarak önerilerimi sıralıyorumAsp.NET Webform ile uğraştınız ise geçiş yapmanız daha kolay olacaktır. Birazcık ASp.NET MVC nedir diye araştırıp teorik manada bilgi toplayın.Bu t…