LiveShare Visual Studio ile Yazılımcılara Ortak Çalışma Sunuyor


Microsoft’un popüler geliştirme ortamı Visual Studio, Live Share eklentisi ile geliştiricilere ortak bir çalışma alanı sağlıyor. Hangi tür uygulama geliştirdiğniz, hangi programlama dilini kullandığınız ve bu işlemi hangi işletim sisteminde meydana getirdiğinızın hiçbir önemi yok, Live Share eklentisi kuruluysa ekip dostunuz ile hızlı bir şekilde ekran paylaşabilir ve ortak çalışma alanında geliştirme/düzenleme işlemlerini gerçek zamanlı olarak birlikte yapabilirsiniz.
Sizin cihazınızda meydana getirilen geliştirme için bazı uygulamalar noksan olsa bile Live Share eklentisi ile herhangi bir ek uygulama indirmeden geliştirme işlemini yapabiliyorsunuz.
Bu eklentinin bir güzel yanı ise alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz gerekmiyor. Bir çalışma arkadaşınız Live Share ile sizinle bir ekran paylaştığında kişiselleştirilmiş ortamınızda, özelleştirmeleriniz bozulmadan sürece “alışkın olduğunuz şekilde” devam edebiliyorsunuz.

Çalışma dostunuzı rahatsız etmeden dosyalar arasında gezinebilmek, bir diğer kişinin imlecini otomatik izlemek, paylaşımlı terminal gibi özellikleriyle güzel bir başlangıç icra eden Visual Studio Live Share, ilerleyen dönemlerde eklenebilecek yeni özellikleri ile bir çok yazılımcıyı memnun edecek gibi görünüyor. Eğer siz de Visual Studio kullanıyorsanız bu yeni özelliği deneyip görüşlerinizi yorum alanından paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Üye Giriş Çıkış İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri