Asp.NET MVC JQuery DataTable Grid Kullanımı

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda Asp.NET MVC projelerimizde verilerimizi hızlıca listeleyebileceğimiz, arama yapacağımız ve sıralayabileceğimiz basit ama hızlı bir çözüm olan JQuery Datatables kullanımını inceleyeceğiz. Öncelikle yeni bir Asp.NET MVC projesi açarak Northwind veritabanına bağlantı sağladık. Modelimizi oluşturduktan sonra veritabanımızdaki Satışlar tablomuzdaki verilerimizi HomeController içerisindeki Index action ile listeledik. sonrasında Nuget üzerinden JQuery Datatables projemize dahil ettik. Layout içerisine referanslarımızı ekleyerek index.cshtml dosamız içerisinde ilgili tablomuz için DataTabel fonksiyonumuzu tetikledik. Son olarak ise Datatable için Türkçe dil desteğini nasıl etkinleştireceğimizi inceleyerek videomuzu sonlandırdık.
İyi seyiler ve öğrenmeler dilerim.

#aspmvcnet #mvc #jquery #datatable #jquerydatatables


Mark BlockChain Eğitimine HazırlanıyorFacebook blockchain reklamlarına karşı dursa da bu alana yönelik yeni bir planlama yapıyor. Feysbuk blockchain eğitimleri ile dijital geleceğe yatırım yapacak.

Yeni strateji: facebook blockchain eğitimi
Eskiden Messenger’ın başındaki isim olan David Marcus, feysbuk için blockchain araştırmaları yürütecek bir ekip kurdu. Messenger için yaptığı 4 yıllık çalışmanın ardından Marcus, sosyal medya devi için araştırmalar yürütecek. Eğitim sonrasında yürütülecek çalışmanın ise detayları hemen hemen bilinmiyor. Ek olarak eğitim ekibinde Instagram tarafında çalışan birkaç uzman çalışanın olduğu da belirtiliyor.
Bu planlama biroldukça açıdan büyük bir öneme haiz. PayPal’ın da eski başkanı olan Marcus, dijital ödeme konusunda önemli bir tecrübeye haiz. Ek olarak facebook gibi dünya devi bir şirketin de kripto para piyasasına yönelik çalışma yapacak olması, bu piyasanın güvenilirliğini artırıyor. Marcus ek olarak kripto para borsası olan Coinbase’in başlangıcında yer ediniyor.

Marcus’un ayrılması ile Messenger’ın başına şu anki Ürün Müdürü Stan Chudnovsky geçecek.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri