Ana içeriğe atla

Drone’lara paraşüt takılacak

Şehirlerin ve kalabalık kitelerin üzerinde uçan drone’ların her an arıza yaparak düşme riski bulunuyor. Ağırlıkları kilolarcaya kadar çıkabilen kameralı drone’ların spor müsabakaları sırasında seyircilerin üzerinde dolaşması ise büyük risk yaratıyor. Daha önce ABD’de bir spor müsabakasında bozulan drone seyircilerin üzerine düşmüş, seyirci bir kadının boynu kırılmıştı. Kimse yaralanmasın Bu tür riskleri azaltmak için şimdi yerleşim yerlerinin üzerinde uçacak drone’lara paraşüt takılması gündemde. DJI bu konuda sertifika alan ilk drone üreticisi oldu ve kalabalıkları üzerinde uçması için güvenli bir drone üretti. Özel bir paraşüt sistemiyle donanan DJI Inspire 2 modeli drone, havadayken sorun yaşaması, hızlı irtifa kaybetmesi gibi durumlarda paraşüt hızla açılarak, ağır kütlenin insanların üzerine yüksek hızla düşmesini engelliyor.

Pazarlama Türkiye Haziran Eğitim Takvimi


Pazarlama Türkiye, pazarlama ve bildirişim sektöründeki etkinliklerine devam ediyor. Marketing Hub adıyla takipçileriyle buluşacak olan platformun haziran etkinliğinde yeni teknolojiler ve pazarlama tartışılacak.

Sanal Gerçeklik, Artırılmış Gerçeklik ve Karma Gerçekliğin sektör bazlı pazarlama çözümlerinin anlatılacağı buluşmada, yeni teknolojilerle içerik ve proje çözümleri üreten çağdaş Innova ve Digidea şirketleri konuşmacı olarak yer alacak. Etkinlikte oturumlara ek olarak sanal gerçeklik tecrübe alanı katılımcılara sunulacak.

Sanal Gerçeklik Nedir?
Sanal gerçeklik terimi bireylerin orda olma hissini yaşadığı bilgisayar kaynaklı 3 boyutlu ortamlar için kullanılıyor. Kullanıcılar, çeşitli uygun cihazlarla (kasklı ekran vb.) vasıtasıyla sanal ortamlara dahil oluyor. O ortama girdiği andan itibaren kullanıcının gerçeklik ile bağlantısı kopuyor ve tamamen sanal gerçekliğin yaratıldığı ortamda olma hissini yaşıyor. Sanal Gerçeklik için şu demek oluyor ki bireyin gerçek hayatta yapamadığını yapabildiği alternatif bir mecra denilebilir.

Artırılmış gerçeklik nedir?
Gerçek dünyadan uzaklaşmadan bulunmuş olduğunuz fizyolojik ortamı, bilgisayar aracılığıyla oluşturulan duyusal girdilerle canlı, dinamik ve gerçek zamanlı olarak hissedip yaşamamızı sağlayan ve her geçen gün hayatımızın daha çok içinde yer almaya başlayan kavramdır. Sanal objeleri var olan ortama yerleştiren sistem VR’ın aksine size tamamen bir yapay sunmuyor. Cihazlarının kamerasıyla yaşayabileceğiniz bu deneyimde VR gibi bir çok alanda kullanılabiliyor.

Karma gerçeklik (Mixed Reality, MR) nedir ?
Gerçeklik teknolijinelerin son olarak kavramı olan karma gerçeklik, arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçekliğin en iyi yanlarını bir araya getirmeyi hedefliyor. Kullacıların bulunduğu ortam ile kurulan yapay ortam içinde bir köprü oluşturan bu sistem ile kullanıcı oluşan suni ortamda gezebiliyor ve etkileşim kurabiliyor. Dış dünyaya erişimi mümkün kılan “holografik data işlem” (holographic computing) ve VR benzeri bir yapı sunan Windows Karma Gerçeklik (Windows Mixed Reality)

Sanal Gerçeklik Kullanım Alanları : Eğitim , Eğlence , Mimarlık , İnşaat , sağlık , Kültür , turizm , sağlık , Satış , Pazarlama ve Organizasyon

Etkinlik Akışı:
18:30 19:00 Networking
19:00 – 19:30 Kerem Gençler:
AR, VR ve MR projeleri bir pazarlama içeriğine iyi mi dönüşür?
VR ve AR içeriklerinin markalarla buluşma süreci19:30 – 20:00 Yaman Terzioğlu:
Üretim süreçleri nasıl aşama kaydediyor? Brief’e gore hangi teknolojileri kullanabiliriz?
20:00 – 20:10 Kahve Molası
20:10 – 20:30 Alper Gökçer:
Yeni teknoloji projelerinin bütçelenmesi nasıl olmalıdır? Hangi cihazlar hangi pazarlama fakatçlarına uygundur?
20:30 – 20:45 Tuğçe Çotuk:
VR&AR&MR’ın pazarlama planlarında nereye oturuyor?
Sektör bazlı çözümler neler olabilir?
20:45 – 21:00 Engin Yıldız:
Markalardan başarı hikayeleri

5 Haziran Salı günü Şişli Kworks’de ücretsiz gerçekleşecek olan ‘’Yeni Teknolojilerle Pazarlama şekilleri’’ etkinliğine katılmak için kayıt olmak gerekiyor.

Kayıt Linki : https://pazarlamaturkiye.Com/pazarlama-etkinlikleri/pazarlama-hub-5-haziranda-sanal-gerceklik-konusunu-ele-aliyor/

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Merhaba,

Youtube kanalımda yayınlamış olduğum Asp.NET MVC ile Blog Sitesi Yapımı Eğitim Videolarını sizlerle paylaşacağım.

Videolar temel ve orta düzeyde olup kolay ve sade bir dille anlatmaya gayret ettim. Proje olarak Blog projesini baz alarak Asp.NET MVC ile nasıl proje geliştirebiliriz ve bu geliştirme esnasında bize yardımcı olacak kütüphaneleri ve diğer bileşenleri inceledik.

Projemizde MSSQL veritabanı ile blog veritabanımızı oluşturduk. Tablolar arasındaki ilişkileri Database Diagram yardımı ile oluşturarak altyapıyı hazırladık.

Sonrasında startbootstrap..com temin ettiğimiz Blog templates ve SB Admin templates ile bloğumuzun ön yüz ve admin paneli için tasarımlarını mvc mantığı içerisinde Layout sayfalarımızı hazırlayarak tamamladık.

Projemizde Entity Framework ORM ve Linq kullanarak veritabanı işlemlerimizi gerçekleştirdik.

Üye girişi yetkiye göre Admin Pabeline erişim, makalelere yorum yapma, makale yazma, kullanıcı profilleri, makale arama, resim yükleme, etiket ekleme, m…

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri

Merhaba,
Bir önceki makalemizde asp.net mvc ile üye giriş çıkış işlemlerinin nasıl yapılabileceğini incelemiştik. Bu makalemizde de üyelerin şifrelerini mail doğrulama sistemi ile nasıl güncelleyebileceklerini inceleyeceğiz

İlk olarak giriş sayfamız altındaki Şifremi unuttum linki aracılığı ile eposta adresimize güvenlik kodu gönderimi sağlayacağımız adımı tamamlıyoruz.


Sifremiunuttum.cshtml sayfamızın html kodları aşağıdaki gibidir.
@{ ViewBag.Title = "SifremiUnuttum"; Layout = "~/Views/Shared/LayoutSite.cshtml"; } <div class="row"> <div class="col-md-4 col-sm-4 col-md-offset-4 col-sm-offset-4"> <section class="page-title"> <h1>Doğrulama Kodu Gönder</h1> @ViewBag.Uyari </section> <!--end page-title--> <section> <form class="form inputs-underline" method="post" action="/Giris/Sifrem…

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Merhabalar,

Bir çok projede işimize yarayacak olan resim yükleme ve boyutlandırma işlemlerini incelediğimiz videomuzu sizlerle paylaşıyorum.
Ayrıca bu videonun da içinde bulunduğu oynatma listesinden blog sitesi yapımını örnek aldığımız eğitim setimize ulaşabilirsiniz. Asp.NET MVC ile sıfırdan başlayarak herkesin anlayabileceği bir dil ile giriş ve orta seviye olarak görebileceğimiz bir video serisi oldu. Bu video serisi hakkında gerek mail gerekse video yorumları olarak çok geri dönüş aldım. Bazı noktalarda yine yorumlar ve mail aracılığı ile benimde atladığım noktaları arkadaşlardan öğrendim. Bu sayede iletişim kurarak beraber bilgi alışverişinde bulunduk.
Tabi video serisine başlamadan önce sizlere ufak tavsiyelerde bulunmam gerekirse bunları şu şekilde sıralayabiliriz.
Öncelikle c# bilginiz temel manada varsayarak önerilerimi sıralıyorumAsp.NET Webform ile uğraştınız ise geçiş yapmanız daha kolay olacaktır. Birazcık ASp.NET MVC nedir diye araştırıp teorik manada bilgi toplayın.Bu t…