Sürücüsüz araçlarda Apple Volkswagen ile Ortaklık Kurdu


Apple sürücüsüz enstrumanlar için bir süredir aradığı ortaklığı Almanya’da buldu. NY Times tarafından yapılan habere göre, Apple sürücüsüz araçlar için Volkswagen ile işbirliği kurdu.

Apple sürücüsüz çalgılar için çalışacak
Teknoloji sektörünün devleri, sürücüsüz araç teknolojilerinde yaşanan gelişmeler ile otomotiv sektörüne yönelik yatırımlarına devam ediyor. Apple, bir süredir sürücüsüz araç teknolojisi üzerine BMW ve Mercedes-Benz ile görüşmekteydi. Ancak bu iki şirketten pozitif dönüş alınamadı.

Bunun arkasındaki nedenin ise Apple’ın sürücüsüz araç tasarımında ve araç verilerinde hemen hemen tek başına söz sahibi olmak istemesinin yattığı belirtiliyor.
NY Times tarafınca yapılan yeni bir habere bakılırsa sürücüsüz araçlar için Apple ve Volkswagen ortaklaşa iş kurdu. Bu ortaklaşa iş ile iki şirket, T6 Transporter modeline yönelik geliştirme çalışması yapacak. Sürücüsüz enstrumanların ilk olarak Apple’ın ofisler arası ulaşımda çalışanları taşıması planlanıyor.

Apple’ın bu konuda bir ortaklığa gitmesinin ana nedenin ise sürücüsüz araç sektöründe rakiplerinin gerisinde kalmış olması gösteriliyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Üye Giriş Çıkış İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri