Asp.NET MVC JQuery DataTable Grid Kullanımı

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda Asp.NET MVC projelerimizde verilerimizi hızlıca listeleyebileceğimiz, arama yapacağımız ve sıralayabileceğimiz basit ama hızlı bir çözüm olan JQuery Datatables kullanımını inceleyeceğiz. Öncelikle yeni bir Asp.NET MVC projesi açarak Northwind veritabanına bağlantı sağladık. Modelimizi oluşturduktan sonra veritabanımızdaki Satışlar tablomuzdaki verilerimizi HomeController içerisindeki Index action ile listeledik. sonrasında Nuget üzerinden JQuery Datatables projemize dahil ettik. Layout içerisine referanslarımızı ekleyerek index.cshtml dosamız içerisinde ilgili tablomuz için DataTabel fonksiyonumuzu tetikledik. Son olarak ise Datatable için Türkçe dil desteğini nasıl etkinleştireceğimizi inceleyerek videomuzu sonlandırdık.
İyi seyiler ve öğrenmeler dilerim.

#aspmvcnet #mvc #jquery #datatable #jquerydatatables


UBER Uçan Taksi Denemesi Yaptı


Ulaşım devi Uber, uçan taksi tanıtımı ile büyük ses getirdi. Uçan taksi, yakın gelecekte şehirlerde göreve başlamış olacak potansiyele sahip.

Uçan taksi ile akıllı ulaşım

Uçan taksi çalışmaları için NASA ile işbirliği kuran Uber, bu alandaki çalışmalarında çok iddialı. Los Angeles’de düzenlenen ikinci Elevate konferansında tanıtılan araç, ilk modele kıyasla daha çok pervaneye haiz. Yeni tasarıma sahip olan prototipin 2020 senesinde uçuş testlerinin gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Saatte 240 km hıza ulaşabilen hava taksisi, 160 km menzile haiz. Ayrıca 15 desibel daha az ses çıkaran bu araç, şehir kullanımı için daha optimize edilmiş durumda.
2020 yılında başlayacak olan testler başarılı bir halde tamamlanırsa, hava taksisi 2023 senesinde göreve başlamış olacak.

Bina çatılarından kalkış yapabilecek ve çatılara tekrar iniş yapabilecek bu araç ile şehirlerde hava taşımacılığı sağlanmış olacak. Uber tarafınca gösterilen tanıtım videosunu aşağıdan seyredebilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri