WhatsApp'a Grup ile Video Görüntülü Görüşme Özelliği Geldi!

Uzun zamandır geliştirilmekte olan grup görüntülü görüşme özelliği hem iOS bununla beraber Android'deki WhatsApp test kullananlarının hizmetine sunuldu. Özelliğin yakında daha geniş bir kullanıcı kitlesi için kullanıma açılması planlanıyor.
Facebook’un sahibi olduğu dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz şubat ayında geliştirmekte olduğu grup görüntülü sohbet özelliğinin referans kodlarını ortaya çıkarmış fakat o günden bu yana özellik hakkında herhangi bir detay paylaşmamıştı.

Fakat yeni bir güncelleme yayınlayan şirket, hem Android hem de iOS kullanıcıları için grup görüntülü görüşme özelliğini kullanıma sunmuş oldu. Problem şu ki, grup görüntülü özelliği henüz yalnızca bir avuç kullanıcı ile test ediliyor. Dolayısı ile beta kullanıcısı olmanız özelliğe erişebileceğiniz anlamına gelmiyor.
Grup görüntülü görüşme iyi mi başlatılır?
WhatsApp’ı açmış olduğunızda grup görüntülü görüşme yapmak dilediğiniz kişilerden biri ile bir görüntülü görüşme başlatın. Sağ üstte bir fert ekleme simgesi göreceksiniz. Bu simgeye dokunduktan sonrasında oluşturulan listeden 2 kişiyi daha görüşmeye ekleyebilirsiniz. Unutmayın; WhatsApp yalnızca 4 kişiye kadar grup görüntülü görüşmeyi destekliyor.


Eğer görüntülü görüşme ekranında birey ekleme simgesi görüyorsanız şanslısınız, zira WhatsApp’ın söz mevzusu özelliği kontrol etmek için seçtiği sayılı kişilerden birisiniz anlamına gelir. Simgeyi görmüyorsanız da endişelenecek bir şey yok, her şeyin yolunda gitmesi halinde özellik tüm kullanıcılara sunulacaktır.

Test kullanıcılarından biri olup olmadığınızı öğrenmek için WhatsApp’ı Android’de 2.18.145, iOS’ta ise 2.18.52 sürümüne güncellediğinizden kararlı olun.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Üye Giriş Çıkış İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri