Asp.NET MVC JQuery DataTable Grid Kullanımı

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda Asp.NET MVC projelerimizde verilerimizi hızlıca listeleyebileceğimiz, arama yapacağımız ve sıralayabileceğimiz basit ama hızlı bir çözüm olan JQuery Datatables kullanımını inceleyeceğiz. Öncelikle yeni bir Asp.NET MVC projesi açarak Northwind veritabanına bağlantı sağladık. Modelimizi oluşturduktan sonra veritabanımızdaki Satışlar tablomuzdaki verilerimizi HomeController içerisindeki Index action ile listeledik. sonrasında Nuget üzerinden JQuery Datatables projemize dahil ettik. Layout içerisine referanslarımızı ekleyerek index.cshtml dosamız içerisinde ilgili tablomuz için DataTabel fonksiyonumuzu tetikledik. Son olarak ise Datatable için Türkçe dil desteğini nasıl etkinleştireceğimizi inceleyerek videomuzu sonlandırdık.
İyi seyiler ve öğrenmeler dilerim.

#aspmvcnet #mvc #jquery #datatable #jquerydatatables


Alibaba.com Trendyol'a yatırım yaptı

Dünyanın en büyük online alışveriş platformlarından olan Alibaba, Türkiye'nin en önde gelen ticaret platformlarından Trendyol'a yatırım yapmaya hazırlanıyor.
Geçtiğimiz aylarda Alibaba Cloud hizmetini Türkiye'ye getiren şirket, aslında o günlerden Türkiye'ye yatırım yapacağının sinyallerini vermişti. Yapılan yeni anlaşma ile Alibaba ve Trendyol stratejik partnerlik kurdu.
İlk hedeflenen Trendyol'un Türkiye'deki teknoloji, online ticaret, mobil ödeme ve lojistik gibi alanlardaki gelişimini hızlandırmak. Alibaba'nın desteği ile sektördeki konumunu güçlendirmeye çalışacak olan şirketin CEO'su Demet Mutlu, konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu:
“Bu ortaklık konusunda çok heyecanlıyız. Alibaba hep örnek aldığımız bir şirketti, şimdi onların yatırımı ve desteği ile, Trendyol’u daha da büyük hedeflere, daha çok müşteriye, daha çok ülkeye birlikte götüreceğiz. Alibaba ile birlikte Türk markaları ve üreticilerini yüz milyonlarca müşteriye ulaştıracağız.”
Alibaba Grup Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Michael Evans ise partnerlik hakkında şöyle konuştu:
“Türkiye, farklı dijital ekonomiler değerlendirildiğinde oldukça heyecan verici ve önemli bir pazar. Bu yatırım ile birlikte Alibaba, güçlü bir kurucu ve yönetim ekibinin önderliğindeki pazar lideri bir markaya ortak olmuş olacak.  Trendyol’a kurucuları ve mevcut yönetim ekibi liderlik etmeye devam edecek ve ek olarak Alibaba ekosistemine katkıda bulunacak.”

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri