Yeni Teslimat Robotu G Plus


Çinli teknoloji devi Alibaba, tanıttığı son teslimat robotu ile robotik alanında iddialı olduğunu gösteriyor. Alibaba, teslimat robotu testlerine başladı.

Teslimat robotu G Plus

Teslimat robotları, daha hızlı ve daha güvenli hizmetin sunulabilmesi için tekenoloji şirketlerinin ilgi odağı haline geldi. Alibaba, G Plus adlı robotu ile bu alanda öncü şirketlerden biri olmayı hedefliyor. LIDAR sensörlerini kullanarak çalışan otonom robot, yerleşik bir GPS sistemine haiz. Bu sayede, verilen konum bilgisini güvenli ve doğru bir halde bulabiliyor. Ofis içinde testlerine başlanan robot, 10 km/s hızla hareket edecek. Extra dayanıklı bir yapıya sahip olduğu belirtilen robot, birden fazla paketi taşıyabilecek.

Yönetiminin hazırladığı yönetmeliğe bakılırsa ...

Teslimat robotunda, rakiplerinden farklı olarak ek güvenlik önlemleri bulunuyor. Robotta bulunan yüz tanıma teknolojisi, paketlere üçüncü kişiler tarafınca ulaşılmasını önlüyor.

Ayrıca ek ısı denetimü bulunan robot, gıda taşımacılığı sırasında gıdaların bozulmasının önüne geçecek. Akıllı telefon ile yapılabilen sıcaklık denetimü ile hem sıcak hem soğuk gıdalar taşınabilecek.

Alibaba’nın bu robotu ne süre piyasaya süreceğine dair henüz bir bilgi verilmedi.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Üye Giriş Çıkış İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri