Asp.NET MVC JQuery DataTable Grid Kullanımı

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda Asp.NET MVC projelerimizde verilerimizi hızlıca listeleyebileceğimiz, arama yapacağımız ve sıralayabileceğimiz basit ama hızlı bir çözüm olan JQuery Datatables kullanımını inceleyeceğiz. Öncelikle yeni bir Asp.NET MVC projesi açarak Northwind veritabanına bağlantı sağladık. Modelimizi oluşturduktan sonra veritabanımızdaki Satışlar tablomuzdaki verilerimizi HomeController içerisindeki Index action ile listeledik. sonrasında Nuget üzerinden JQuery Datatables projemize dahil ettik. Layout içerisine referanslarımızı ekleyerek index.cshtml dosamız içerisinde ilgili tablomuz için DataTabel fonksiyonumuzu tetikledik. Son olarak ise Datatable için Türkçe dil desteğini nasıl etkinleştireceğimizi inceleyerek videomuzu sonlandırdık.
İyi seyiler ve öğrenmeler dilerim.

#aspmvcnet #mvc #jquery #datatable #jquerydatatables


Datsun Otomobilleri Türkiye Pazarına Geliyor


Datsun Türkiye pazarına girerek, ülkemizdeki otomotiv pazarına hareketlilik getirecek. Ekonomik model olarak bilinen Datsun’un, Türkiye satışlarının nasıl olacağı şimdiden merak ediliyor.

Datsun Türkiye için net tarih verilmedi

 Bir zamanlar efsanesi Datsun otomotivlerin üretimine 1981 yılında son verilmişti. Ancak 32 yıllık ardından Nissan bünyesinde katılan Datsun, otomotiv piyasasına tekrar dönmüştü. Ekonomik model araçları ile akıllarda kalan şirket, Nissan bünyesinde yeni bir satış-pazarlama politikası izliyor. Hindistan’da 5 bin dolar gibi bir fiyat etiketiyle satılan Datsun’un, Türkiye pazarında da resmi satışlarına başlanacağı duyuruldu.
Yurt dışında oldukça uygun fiyatlara satılan bu otomobillerin, Türkiye’de hangi fiyatlardan satılacağı ve sadık müşteri kitlesi oluşturup oluşturamayacağı şimdiden merak ediliyor. Datsun’un Türkiye satışları için net bir tarih verilemese de 2 yıl içinde satışlara başlanacağı belirtiliyor.
Birçok otomotiv markasının Türkiye’ye yönelik satış pazarlama politikası, ülkemiz için bu sektörün daha da büyüyeceğini gösteriyor.
Kaynak : https://www.techinside.com

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri