Ana içeriğe atla

Asp.NET MVC JQuery DataTable Grid Kullanımı

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda Asp.NET MVC projelerimizde verilerimizi hızlıca listeleyebileceğimiz, arama yapacağımız ve sıralayabileceğimiz basit ama hızlı bir çözüm olan JQuery Datatables kullanımını inceleyeceğiz. Öncelikle yeni bir Asp.NET MVC projesi açarak Northwind veritabanına bağlantı sağladık. Modelimizi oluşturduktan sonra veritabanımızdaki Satışlar tablomuzdaki verilerimizi HomeController içerisindeki Index action ile listeledik. sonrasında Nuget üzerinden JQuery Datatables projemize dahil ettik. Layout içerisine referanslarımızı ekleyerek index.cshtml dosamız içerisinde ilgili tablomuz için DataTabel fonksiyonumuzu tetikledik. Son olarak ise Datatable için Türkçe dil desteğini nasıl etkinleştireceğimizi inceleyerek videomuzu sonlandırdık.
İyi seyiler ve öğrenmeler dilerim.

#aspmvcnet #mvc #jquery #datatable #jquerydatatables


Araç verisini paylaşan indirimli yakıt alacak

Büyük verinin pazarlama stratejileri için önem kazandığını hepimiz biliyorduk ancak bu verileri oluşturan bireylerin kendi verilerinden kazanç sağladığı örnekler çok görülmüyordu.

Verini paylaş indirimi al

Mitsubishi şimdi, kendi araçları için ilginç bir büyük veri operasyonu planlıyor. Otomobil üreticileri ABD’li Mitsubishi kullanıcıları için yayınladığı bir mobil uygulamada, kullanıcıların sürüş verilerini paylaşması halinde indirimli yakıt almalarını sağlıyor.
Mitsubishi’nin de bu verileri sigorta şirketleri gibi konuyla alakalı başka şirketlerle paylaşarak gelir elde edeceği düşünülüyor.
Aynı zamanda sigorta şirketleri, sürücülerin sürüş alışkanlıklarını analiz ederek onlara puan verecek ve daha güvenli otomobil kullanan sürücülere sigorta ürünlerinde indirim yapacaklar. 
kaynak:techinside

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri