Asp.NET MVC JQuery DataTable Grid Kullanımı

Resim
Merhaba,
Bu videomuzda Asp.NET MVC projelerimizde verilerimizi hızlıca listeleyebileceğimiz, arama yapacağımız ve sıralayabileceğimiz basit ama hızlı bir çözüm olan JQuery Datatables kullanımını inceleyeceğiz. Öncelikle yeni bir Asp.NET MVC projesi açarak Northwind veritabanına bağlantı sağladık. Modelimizi oluşturduktan sonra veritabanımızdaki Satışlar tablomuzdaki verilerimizi HomeController içerisindeki Index action ile listeledik. sonrasında Nuget üzerinden JQuery Datatables projemize dahil ettik. Layout içerisine referanslarımızı ekleyerek index.cshtml dosamız içerisinde ilgili tablomuz için DataTabel fonksiyonumuzu tetikledik. Son olarak ise Datatable için Türkçe dil desteğini nasıl etkinleştireceğimizi inceleyerek videomuzu sonlandırdık.
İyi seyiler ve öğrenmeler dilerim.

#aspmvcnet #mvc #jquery #datatable #jquerydatatables


Teknoloji Milyarderi İsimler

Son birkaç senedir dünyanın en zenginleri listesinde ilk sıralarda hep teknoloji devlerini görüyoruz ve görünüşe göre gelecekte de durum farklı olmayacak.
Teknoloji artık hayatımızın her anında başrolde ve sürekli olarak yenilenip gelişmeye devam ediyor. Hal böyle olunca da tüm dünyanın en büyük ortak tüketim pazarı haline gelen bu alanda söz sahibi olan kimseler, çok da uzun olmayan zaman dilimlerinin ardından dünyanın en zengin insanları haline geliyor.
Bloomberg'den Anne Vandermey'e göre, 2018'de teknoloji sektörü 11 yeni milyarderi listelere sokmayı başardı. Her biri bir teknoloji şirketinin kurucusu ya da ortağı olan bu isimlerin servetlerinin her geçen gün arttığını da söylemekte fayda var.

Arash Ferdowsi - Dropbox Kurucusu

Daniel Ek - Spotify Kurucusu ve CEO'su


Binny Bansal - Flipkart'ın Kurucu Ortağı ve CEO'su

Sachin Bansal - Flipkart'ın Kurucu Ortağı

Vlad Tenev ve Baiju Bhatt - Robinhood'un Kurucuları ve CEO'ları

Pavel Baudiš - Avast'ın Kurucu Ortağı

Tom Preston-Werner, Chris Wanstrath ve PJ Hyett - GitHub'ın Kurucu Ortakları

Arnout Schuijff - Adyen'in Kurucu Ortağı ve CTO'su

Bu blogdaki popüler yayınlar

Asp.NET MVC Eğitimi (Örnek Proje )

Asp.NET MVC Makale Ekleme Resim Yükleme Boyutlandırma İşlemleri

Asp.NET MVC Şifremi Unuttum ile Şifre Resetleme İşlemleri